Matcher (4 division)

1 : Amager OK - Lyngby OK : 68 - 53
2 : Amager OK - OK Skærmen Værløse : 73 - 53
3 : Amager OK - PI-København : 62 - 64
4 : Lyngby OK - OK Skærmen Værløse : 58 - 56
5 : Lyngby OK - PI-København : 52 - 66
6 : OK Skærmen Værløse - PI-København : 49 - 72

Stilling

 scorepoint
PI-København 202- 163 6 
Amager OK 203- 170 4 
Lyngby OK 163- 190 2 
OK Skærmen Værløse 158- 203 0 

 m1m2m3m4m5m6
H1 (H20, H21, H35)9-1215-313-715-314-64-11
H2 (H40, H45)7-37-37-37-35-53-7
H3 (H50, H55)5-47-35-54-54-53-7
H4 (H60, H65)7-03-73-70-70-74-6
H5 (H70)6-34-65-52-73-66-4
H6 (H16B)0-00-00-00-00-00-0
H7 (H20B, H21B, H35B)2-43-23-34-14-21-4
H8 (H12, H14B, H20C, H21C)2-02-12-10-20-21-2
D1 (D20, D21, D35)5-55-54-67-35-54-6
D2 (D40, D45)5-47-23-74-32-72-7
D3 (D16, D50, D55)6-36-34-63-42-72-7
D4 (D60, D65)5-43-73-72-72-76-4
D5 (D70)3-64-54-06-47-07-0
D6 (D14, D16B)0-00-00-00-00-00-0
D7 (D20B, D21B, D35B)3-23-33-31-42-33-3
D8 (D12, D14B, D20C, D21C)1-22-11-22-11-21-2
9 (H10, D10, D12B, Begynder)2-12-22-21-21-22-2
Ialt:68-5373-5362-6458-5652-6649-72

Gruppe H1

(H20, H21, H35) - [6, 5, 4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Fredrik CarlssonAmager OKH2100:58:06      
2Simon TroelsgårdLyngby OKH2101:00:07      
3Mads TroelsgårdLyngby OKH2101:04:29      
4Sebastian BangPI-KøbenhavnH2101:07:14      
5Hans Martin KjerLyngby OKH2101:09:23      
6Jakub JirasekAmager OKH2101:11:20      
7Thomas BrinckAmager OKH3501:17:21      
8Søren Høst LarsenPI-KøbenhavnH2101:17:29      
9Mads Godvin JensenLyngby OKH2101:19:01            
10Rasmus VellingOK Skærmen VærløseH2101:22:13      
11Arnau OrmellaAmager OKH2102:07:34            
 Jacob Spange MortensenPI-KøbenhavnH35Ej start            
 Tøger Gralle NørgaardAmager OKH35Ej start            
 Jacques DehnbostelLyngby OKH21Fejlst            
 Tobias HoogeOK Skærmen VærløseH21Fejlst            

Gruppe H2

(H40, H45) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Johan FegarAmager OKH4000:51:53      
2Søren Albæk JensenAmager OKH4000:52:00      
3Erik OlsenPI-KøbenhavnH4500:54:37      
4Lars LyngsøLyngby OKH4500:56:47      
5Christian OlsenAmager OKH4500:57:34            
6Torben Brøgger SpeldtLyngby OKH4001:01:26      
7Lars AlmerPI-KøbenhavnH4501:07:18      
8Jesper SørensenOK Skærmen VærløseH4501:11:45      
9Sebastian I.V. FromLyngby OKH4501:11:50            
10Mikael Horn RolighedLyngby OKH4501:35:31            
11Peter Martin AndersenOK Skærmen VærløseH4001:43:59      
 Jesper LægsgaardLyngby OKH45Ej start            

Gruppe H3

(H50, H55) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Henrik AlbahnLyngby OKH5500:49:21      
2Ernst PoulsenAmager OKH5000:54:00      
3Bruno StubPI-KøbenhavnH5500:56:13      
4Jan Kofoed NielsenPI-KøbenhavnH5500:57:34      
5Jan JohansenPI-KøbenhavnH5501:01:58            
6Flemming Sparre SørensenAmager OKH5001:11:23      
7Leif JensenOK Skærmen VærløseH5501:13:23      
8Peter NielsenOK Skærmen VærløseH5501:15:07      
9Henrik JørgensenOK Skærmen VærløseH5001:46:11            

Gruppe H4

(H60, H65) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Peter SørensenPI-KøbenhavnH6000:34:25      
2Hakon MosbechOK Skærmen VærløseH6000:45:23      
3Henrik WibergPI-KøbenhavnH6000:47:27      
4Niels Hamborg JensenOK Skærmen VærløseH6500:51:34      
5Peter Hofman-BangAmager OKH6500:54:31      
6Rolf AndersenAmager OKH6500:55:06      
7Torkil HansenPI-KøbenhavnH6001:05:55            
8Bjarne SørensenAmager OKH6501:15:13            

Gruppe H5

(H70) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Mogens HansenOK Skærmen VærløseH7000:36:48      
2Niels PoulsenPI-KøbenhavnH7000:42:08      
3Jan BartnikAmager OKH7000:45:23      
4Knud TormOK Skærmen VærløseH7000:47:36      
5Jim ChalmersLyngby OKH7000:49:18      
6Erik NielsenAmager OKH7000:54:26      
7Søren JensenPI-KøbenhavnH7001:07:57      
 Leif Berg-sørensenPI-KøbenhavnH70Ej start            
 Svend Erik JensenOK Skærmen VærløseH70Fejlst            

Gruppe H6

(H16B) - [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
 Valdemar Aske GaardstedAmager OKH16BEj start            

Gruppe H7

(H20B, H21B, H35B) - [2, 2, 1, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Lasse HøgstedtLyngby OKH21B00:30:54      
2Niels Peder MøllerLyngby OKH21B00:36:38      
3Frederik BrøndLyngby OKH21B00:40:44            
4Karsten JørgensenPI-KøbenhavnH35B00:43:07      
5Daniel Nørgaard BachmannAmager OKH35B00:47:48      
6Kristian NordholmLyngby OKH35B00:47:51            
7Mogens SchmidtLyngby OKH35B00:53:37            
8Peter Falch BachePI-KøbenhavnH21B00:54:37      
9Rune OdinLyngby OKH35B01:03:05            
10Mathias Jørgen LarsenPI-KøbenhavnH21B01:05:50            
11Søren ChristensenOK Skærmen VærløseH35B01:06:42      
12Kim Arendal AndersenAmager OKH35B01:35:01      
13Søren Nielsen RavnAmager OKH20B01:44:21            
 Martin HoogeOK Skærmen VærløseH35BEj start            
 Peter E. KnudsenLyngby OKH35BEj start            
 Jesper KrachtPI-KøbenhavnH35BFejlst            

Gruppe H8

(H12, H14B, H20C, H21C) - [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Kræn Vodder NielsenAmager OKH21C00:22:18      
2Erik OrnebjerghusPI-KøbenhavnH21C00:26:18      
3Tobias Vognsen BajardOK Skærmen VærløseH20C00:33:02      
4Andreas Sparre HøjstedAmager OKH20C00:34:45            
5Morten ChristensenPI-KøbenhavnH21C00:37:26            
6Sebastian Valdivia AndersenOK Skærmen VærløseH14B00:42:17            
7Wagn WinkelOK Skærmen VærløseH21C01:22:54            

Gruppe D1

(D20, D21, D35) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Mette StubPI-KøbenhavnD2100:46:42      
2Vera MullerovaAmager OKD2100:50:19      
3Katrine VangsgaardLyngby OKD2100:59:03      
4Marie Sofie MøllerLyngby OKD2100:59:16      
5Karoline HoogeOK Skærmen VærløseD2100:59:41      
6Line StubPI-KøbenhavnD2101:02:27      
7Anna MosbechOK Skærmen VærløseD2101:16:30      
8Julia Bjerre SvendsenAmager OKD3502:03:58      

Gruppe D2

(D40, D45) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Elin Nørgård KrachtPI-KøbenhavnD4500:47:49      
2Camilla Rath NielsenPI-KøbenhavnD4500:56:52      
3Louise Karlskov SkyggebjergLyngby OKD4001:24:56      
4Christina NilssonAmager OKD4001:28:38      
5Heidi Olander PetersenAmager OKD4501:34:36      
6Ulla JacobsenOK Skærmen VærløseD4501:35:29      

Gruppe D3

(D16, D50, D55) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Rita BreumPI-KøbenhavnD5500:42:50      
2Mette Uhre LangAmager OKD5000:56:00      
3Susan Houmark StubPI-KøbenhavnD5500:58:03      
4Vivi HansenOK Skærmen VærløseD5501:16:31      
5Karin TroelsgårdLyngby OKD5501:19:16      
6Bente RavnAmager OKD5001:32:03      

Gruppe D4

(D60, D65) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Ulla HoogeOK Skærmen VærløseD6500:34:50      
2Anne Fonnesbech JensenPI-KøbenhavnD6000:46:04      
3Ruth HansenOK Skærmen VærløseD6500:50:51      
4Else SørensenPI-KøbenhavnD6000:54:52      
5Inger MartinLyngby OKD6501:12:33      
6Inge ChristiansenAmager OKD6001:14:04      
7Anne KellerAmager OKD6001:21:11      

Gruppe D5

(D70) - [4, 3, 2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Anne Bülow-OlsenLyngby OKD7000:42:13      
2Jette Viborg SørensenAmager OKD7000:51:07      
3Kirsten WittOK Skærmen VærløseD7001:02:32      
4Bente KeilLyngby OKD7001:10:49      
5Karen-Margrethe NielsenOK Skærmen VærløseD7001:12:42      

Gruppe D6

(D14, D16B) - [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6

Gruppe D7

(D20B, D21B, D35B) - [2, 2, 1, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Ida Mosbech SmithOK Skærmen VærløseD35B00:39:44      
2Nikita BangPI-KøbenhavnD21B00:46:27      
3Danja Lykke KristensenAmager OKD35B00:50:26      
4Charlotte AgerOK Skærmen VærløseD21B00:56:07      
5Inger Lise Wolff-JensenLyngby OKD35B00:59:19      
6Henriette ReinwaldAmager OKD35B01:00:46      
7Susanne AlmerPI-KøbenhavnD35B01:02:30      
8Lara LausenOK Skærmen VærløseD21B01:16:06            
 Lærke N.HansenAmager OKD21BEj start            
 Marchen L.J SchmidtAmager OKD21BEj start            
 Lise Celine HøgstedtLyngby OKD21BEj slut            

Gruppe D8

(D12, D14B, D20C, D21C) - [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Hanne JørgensenPI-KøbenhavnD21C00:31:10      
2Nina Skyggebjerg OlesenLyngby OKD14B00:35:31      
3Anne AndersenAmager OKD21C00:39:19      
4Babette Valdivia AndersenOK Skærmen VærløseD20C00:42:06      
5Benthe JensenOK Skærmen VærløseD21C00:43:14            
6Gitte RixAmager OKD20C00:47:27            
7Ona Ormella ManchaAmager OKD21C01:04:46            
8Pernille SørensenAmager OKD21C01:04:48            

Gruppe 9

(H10, D10, D12B, Begynder) - [1, 1, 1, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Listbeth HaalsPI-KøbenhavnBeg00:26:38      
2Ida JacobsenOK Skærmen VærløseBeg00:29:02      
3Sebastian Sparre HøjstedAmager OKBeg00:31:46      
4Adam ReinwaldAmager OKBeg00:36:10      
5Charlotte LykkeOK Skærmen VærløseBeg00:38:15      
6Alexander SchmidtLyngby OKBeg00:38:17      
7Bente DahlPI-KøbenhavnBeg00:45:09      
8Valdemar WillumsenOK Skærmen VærløseBeg00:45:13            
9Jørn ClemmensenOK Skærmen VærløseBeg00:46:03            
 Nina Kirstine BuskAmager OKBegEj start