Resultatliste åbne baner

2016-04-17
Åben D1
Tid
Efter
1.
Hanne Fogh (OK Sorø)
54:33
2.
Iben Maag (Søllerød OK)
1:14:49
+20:16
3.
Lotte Friberg (FIF Hillerød Orientering)
1:19:25
+24:52
4.
Anne Kaare Nielsen (Søllerød OK)
1:27:12
+32:39
Åben D2
Tid
Efter
1.
Mette Filskov (OK Sorø)
56:47
2.
Emma Bloch Frandsen (OK Sorø)
1:05:27
+8:40
Åben D3
Tid
Efter
1.
Mette Rønning Steffensen (OK ØST Birkerød)
50:27
2.
Charlotte Thune (Farum OK)
53:23
+2:56
3.
Marianne Grønbech (FIF Hillerød Orientering)
57:59
+7:32
4.
Tove Andersen (OK ØST Birkerød)
59:47
+9:20
5.
Birgitte Erskov Halland (OK ØST Birkerød)
1:08:13
+17:46
6.
Karen Bülow-Olsen (Faaborg OK)
1:08:28
+18:01
7.
Jytte Hougaard (OK Roskilde)
1:19:42
+29:15
Åben D4
Tid
Efter
1.
Inge Jørgensen (OK Roskilde)
47:02
2.
Anne Bloch Frandsen (OK Sorø)
50:42
+3:40
3.
Else Juul Hansen (Søllerød OK)
57:39
+10:37
4.
Annie Bøving Michaelsen (Tisvilde Hegn OK)
1:02:20
+15:18
5.
Annelise Hansen (FIF Hillerød Orientering)
1:06:15
+19:13
6.
Birgit Olsen (Tisvilde Hegn OK)
1:10:16
+23:14
7.
Inger Landsperg (Tisvilde Hegn OK)
1:12:45
+25:43
Annlou Husen (Farum OK)
Fejlklip
Åben D5
Tid
Efter
1.
Eva Konring Olesen (FIF Hillerød Orientering)
39:29
2.
Jette Stepputat (Søllerød OK)
52:50
+13:21
3.
Lisbeth G. Larsen (FIF Hillerød Orientering)
1:11:55
+32:26
Jette Bachhausen (FIF Hillerød Orientering)
Fejlklip
Åben D6
Tid
Efter
1.
Pernille Halberg (FIF Hillerød Orientering)
1:00:56
2.
Jannie Nielsen (Tisvilde Hegn OK)
1:02:52
+1:56
3.
Torsten Berglind (Vakant)
1:06:39
+5:43
4.
Rikke Ertmann (Allerød OK)
1:21:54
+20:58
Morten Kreutzmann (FIF Hillerød Orientering)
Fejlklip
Åben D8
Tid
Efter
1.
Dorte Sudergaard (Kildeholm OK)
36:22
2.
Rebekka Hollingbery (Farum OK)
37:31
+1:09
3.
Britta Frederiksen (FIF Hillerød Orientering)
39:02
+2:40
4.
Helgard Olsen (OK Roskilde)
43:17
+6:55
Åben H1
Tid
Efter
1.
Asger Habekost Nielsen (OK ØST Birkerød)
57:00
2.
Steen Piil (Søllerød OK)
59:18
+2:18
3.
Mogens Hagedorn (Søllerød OK)
1:03:15
+6:15
4.
Ulrik Staugaard (FIF Hillerød Orientering)
1:04:13
+7:13
5.
Astrid Maag (Søllerød OK)
1:08:23
+11:23
6.
Leif E. Larsen (Tisvilde Hegn OK)
1:08:57
+11:57
7.
Søren Sloth (FIF Hillerød Orientering)
1:09:33
+12:33
8.
Johan Aaagaard (HOI)
1:09:50
+12:50
9.
Lars Bukkehave (OK Sorø)
1:14:23
+17:23
10.
Kåre Sørensen (OK Sorø)
1:20:27
+23:27
11.
Sverre Thune (Farum OK)
1:20:53
+23:53
12.
Kim Find Andersen (Søllerød OK)
1:20:59
+23:59
13.
Rasmus Skovhede Hviid (Søllerød OK)
1:21:44
+24:44
14.
Henrik Nielsen (Tisvilde Hegn OK)
1:24:27
+27:27
15.
Niels la Cour Bentzon (Søllerød OK)
1:41:50
+44:50
16.
Jens Krebs (Søllerød OK)
1:47:50
+50:50
Emil Wøhlk (Vakant)
Fejlklip
Henrik Albahn (Tisvilde Hegn OK)
Ej startet
Åben H2
Tid
Efter
1.
Jakob Ødum (OK ØST Birkerød)
46:50
2.
Lars Konradsen (FIF Hillerød Orientering)
52:53
+6:03
3.
Lars Sørensen (OK ØST Birkerød)
1:07:00
+20:10
4.
Claus Kaae Nielsen (Søllerød OK)
1:07:40
+20:50
5.
Jens Hansen (Søllerød OK)
1:17:41
+30:51
Jesper Jensen (Farum OK)
Ej startet
Åben H3
Tid
Efter
1.
Marius Ødum (OK ØST Birkerød)
31:57
2.
Ole Hansen (Tisvilde Hegn OK)
42:25
+10:28
3.
Thomas O'Steinthal (FIF Hillerød Orientering)
46:07
+14:10
4.
Frede Lillelund (Søllerød OK)
57:36
+25:39
5.
Søren Peter Larsen (FIF Hillerød Orientering)
57:49
+25:52
6.
Niels Landsperg (Tisvilde Hegn OK)
58:21
+26:24
7.
Peter Dyrsting (FIF Hillerød Orientering)
1:02:40
+30:43
8.
Carsten Hansen (FIF Hillerød Orientering)
1:03:20
+31:23
9.
Jens Bentsen (OK ØST Birkerød)
1:05:36
+33:39
10.
Henrik Kleffel (Søllerød OK)
1:05:42
+33:45
11.
Ernst Poulsen (Amager OK)
1:06:52
+34:55
12.
Niels Conradsen (Søllerød OK)
1:20:35
+48:38
13.
Henrik Boesen (OK Roskilde)
1:25:59
+54:02
14.
Hans Granholm (OK ØST Birkerød)
1:34:16
+62:19
Åben H4
Tid
Efter
1.
Jørgen Münster-Swendsen (Søllerød OK)
47:26
2.
Jes Nyhegn (FIF Hillerød Orientering)
47:53
+0:27
3.
Kim Folander (OK Sorø)
55:42
+8:16
4.
Ole Berner (Søllerød OK)
1:01:07
+13:41
5.
Klaus Olsen (Tisvilde Hegn OK)
1:01:47
+14:21
6.
Niels Raagaard (Søllerød OK)
1:12:47
+25:21
7.
Bendt Frandsen (Farum OK)
1:29:30
+42:04
Jan Sørensen (OK Sorø)
Fejlklip
Karsten Funder (FIF Hillerød Orientering)
Ej startet
Åben H5
Tid
Efter
1.
Helge Lang Pedersen (Farum OK)
35:53
2.
Aage Damsgaard (FIF Hillerød Orientering)
37:12
+1:19
3.
Jacob Steinthal (FIF Hillerød Orientering)
38:43
+2:50
4.
Ole Svendsen (OK Roskilde)
46:32
+10:39
5.
Kaj Rostvad (Søllerød OK)
47:04
+11:11
6.
Leif Sig (FIF Hillerød Orientering)
49:33
+13:40
7.
Louis Steinthal (FIF Hillerød Orientering)
49:38
+13:45
8.
Henning Løvenstein (FIF Hillerød Orientering)
54:18
+18:25
9.
Kjeld Olsen (Farum OK)
54:58
+19:05
10.
Poul Hansen (Farum OK)
55:25
+19:32
11.
Per Mogens Petersen (OK ØST Birkerød)
1:00:03
+24:10
12.
Mogens Jørgensen (Søllerød OK)
1:00:54
+25:01
13.
Finn Olsen (OK Roskilde)
1:06:53
+31:00
14.
Eric Gautier (Søllerød OK)
1:15:24
+39:31
Ole Husen (Farum OK)
Fejlklip
Jørn Wigh (Søllerød OK)
Ej startet
Åben H6
Tid
Efter
1.
Julie Christiansen (Allerød OK)
1:26:20
Yodana Thorsdal Santiago (Vakant)
Fejlklip
Åben H8
Tid
Efter
1.
Mads Thyme (Ballerup OK)
30:28
2.
Alexander Krogh (O-63/NFR/Maribo)
34:48
+4:20
3.
Magnus Kreutzmann (FIF Hillerød Orientering)
38:50
+8:22
Åben H9/D9
Tid
Efter
1.
Ellen Hollingbery (Farum OK)
36:47

Oprettet af MeOS: 17-04-2016 19:12:54